4 blogi programistyczne które warto śledzić

4 blogi programistyczne które warto śledzić

Cześć, dzisiaj chciałem się podzielić jakie ja blogi programistyczne śledzę. Lista nie jest długa bo jest ich aż cztery. Z tych blogów można się dużo nauczyć ciekawych rzeczy. Może nie do końca nas nauczą jak programować i tworzyć różne projekty, ale nauczą nas zasad teoretycznych jak np. zasady bycia dobrym koderem.

Bez zbędnego przedłużania zacznijmy naszą listę:

JavaDevMatt

Jest to blog Mateusza Kupilasa, ma on także kanał na Youtubie pod tą samą nazwą. Ostatnio też wydaje książkę „Junior Developer”. Jego twórczość śledzę chyba najdłużej z tych wszystkich wymienionych. Jego blog miał ksywkę „Programista na emigracji” i aktualnie jest po emigracji. Bierze on udział także w konkursie DSP i rozwija projekt Evil Slim City. Mówi on głównie o programowaniu ogólnie, kiedyś także nagrywał tutoriale do LibGDX

Blog Bulldogjob

Kolejnym blogiem jest Bulldogjob, oprócz prowadzenia bloga zajmują się innymi rzeczami m.in publikują oferty pracy dla programistów. Na ich blogu głównie możemy znaleźć ciekawe statystyki m.in jakie seriale oglądają programiści. Nie jest to blog ściśle techniczny. Jest wiele postów raczej w celu rozbawienia niż czegoś nauczenia np. suchary programisty

Devstyle

Mój ostatnio ulubiony blog. Prowadzi go Maciej Aniserowicz. Jest on twórcą konkursu Daj Się Poznać, w którym biorę udział. Ostatnio udziela się on mocno na youtubie prowadząc Devstyle VLOG. Jest to blog który chyba już 7 lat. Maciej publikuje wiele ciekawych felietonów. Warto według mnie wysłuchać podcastów które nagrywa on wraz ze swoimi gośćmi i omawiają dany temat.

Devcorner

Ostatnim blogiem jest Devcorner, blog skierowany głównie do webmasterów. Można tam znaleźć wiele ciekawych treści do nauki programowania np. 11 kanałów Youtube do nauki programowania. Można tutaj znaleźć wiele ciekawych zastosowań np. 13 innowacyjnych formularzy. Można tutaj znaleźć najnowsze trendy jakie się używa obecnie w programowaniu stron.

Myślę że w skrótowo opisałem blogi które śledzę, warto zajrzeć, poczytać i dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy. Mój projekt Social Site ciągle idzie do przodu, mam nadzieję że wypadnie on dobrze.

Comments ( 5 )

 1. ReplyPawel
  Dorzuciłbym jeszcze Trzy poziom Mirka Burnejko, choć to nie do końca blog programistyczny :)
  • ReplyPatryk Filipiak
   no wiesz dorzucać można w nieskończoność ;)
 2. ReplyPaweł Świątkowski
  Serio BulldogJob? Jak dla mnie to chyba najgorszy polskojęzyczny blog okołotechnologiczny. Nie dość że ich "żartobliwe" teksty są kompletnie nieśmieszne, to w tych technicznych piszą po prostu bzdury często.
  • ReplyPatryk Filipiak
   to zależy jak podchodzisz do sytuacji, mi akurat podoba się co oni tam piszą
 3. Replyb00sti
  Trzy pierwsze zdarza mi się czytać :)

Dodaj komentarz