Daj się poznać 2017 – biorę udział w konkursie

Daj się poznać 2017 – biorę udział w konkursie

W ramach nauki programowania, warto by było stworzyć coś swojego. Mniej więcej tydzień temu dowiedziałem się o kanale Maćka Aniserowicza który prowadzi między innymi devtalki, daily vlogi itd. Oprócz tego prowadzi bloga: Devstyle Stwierdziłem że warto wziąć udział w konkursie Daj Się Poznać 2017. Celem będzie napisanie projektu open-source. Napisany przez nas kod udostępniamy na githubie.

Trochę o projekcie

Zgłoszenia są dostępne do 12 marca. Link do strony DŚP: Kliknij . Przez około 3 miesiące może trochę krócej będę pisał 2 posty tygodniowo. Zależy jak wyrobię się z nauką i innymi rzeczami. Jeden post będzie dotyczył mojego projektu. Zaraz opowiem bardziej szczegółowo co będę robił. Drugi post to będę głównie pisał jakieś porady, polecał kursy itp. Jeszcze do końca nie wiem co to będzie, ale mam kilka pomysłów na takie wpisy. Tworzę to głównie dla siebie, warto uczyć się na cudzych błędach oraz sprawiać żeby kod był coraz lepszy.

Co mam zamiar stworzyć?

Jako iż jestem fanem gry CS:GO, skinów itp. Kiedyś dużo obstawiałem meczy grałem na ruletkach, jackpoty itp. Z perspektywy czasu stwierdzam że nie warto, bo straciłem przez to wiele pieniędzy, czasu i nerwów :). Myślałem nad dwoma projektami jednym z nich było stworzenie gry mini CS:GO w Canvas JS. Niby fajny pomysł, ale mój poziom znajomość JS ni jest na tyle wysoki, abym był wstanie stworzyć taką grę. Drugim pomysłem było stworzenie takiej niby ruletki, jakiś mini gierek hazardowych, clicker, coś w tym stylu. Jeszcze nie wiem za bardzo co tutaj umieszczę.

Korzyści

Czasu mam bardzo dużo bo do końca Maja. Nie muszę się spieszyć. Najważniejsze jest to że nie mam nic do stracenia, jedynie to mogę zyskać nowe doświadczenie, być może nawiązać nowe znajomości. Dla mnie nie jest najważniejsza nagrody lecz doświadczenie, które mi się przyda bardziej nić nagrody. Konkurencja będzie na pewno silna i nie będzie łatwo powalczyć o dobre miejsce.

 

To tyle na razie z mojej strony. Gdy zacznę pracę nad stroną dodam linka do projektu na Githubie. Na obecną chwilę nie będę dodawał żadnych lekcji z programowania z HTMLa i CSSa. Uważam że jest to trochę szkoda czasu bo więcej się napracuje niż tak naprawdę ci co czytają zyskają. Bo takich kursów jest od masy w internecie. Polecam stronę kursownik, jest tam kurs m.in. HTML5 i CSS3.

Dodaj komentarz