Social Site – Zmiana nazwy projektu Daj Się Poznać 2017

Social Site – Zmiana nazwy projektu Daj Się Poznać 2017

Na pewno jak śledzisz mojego bloga wiesz, że biorę udział w konkursie Daj Się Poznać. Zacząłem pierwsze prace nad swoją stroną. Zmieniłem nazwę projektu na Social Site. Dlaczego? O tym powiem w dalszej części tego wpisu. Dziękuję bardzo Maćkowi Aniserowiczowi który bardzo mi pomógł w przy zmianie nazwy.

Dlaczego zmieniłem nazwę projektu?

Powodów było kilka jeden z nich to trudność wykonania tej strony. Wiele operacji m.in rundy, losowanie itp. musiałbym to zrobić w node.js. Którego jeszcze nie umiem, ale mam w planach się go nauczyć. Czuję że to narzędzie ma w sobie wielki potencjał. Kolejnym powodem jest utrzymanie projektu po konkursie. Nie wiem czy będę chciał rozwijać ten projekt po zakończeniu konkursu. Kolejnym krokiem który przemawiał za tym aby zmienić projekt jest ustawa hazardowa. Jak wiadomo w Polsce hazard jest zabroniony. Nie zależy mi na tym aby narobić sobie przez jakiś projekt wiele problemów. Ostatnim powodem jest dotarcie do większej ilości osób z moim projektem. Mogę być pewny że więcej osób odwiedzi taką stronę niż np. stronę z grami hazardowymi CS:GO.

Cele mojego nowego projektu

Być może to i dobrze że zmieniłem ten projekt. Przynajmniej jak go skończę będę mógł się nim śmiało pochwalić przed innymi programistami. Nie będę musiał się wstydzić tego co zrobiłem. Ale tak do rzeczy teraz. Ma być to strona podobna do Facebooka. Czyli dodajemy znajomych, jest możliwość pisania z nimi. Komentowanie, dodawanie, lajkowanie postów. Tworzenie własnych stron. Planuje również możliwość tworzenia grup. Projekt jest ambitny i ciekawy.Lecz nie muszę się spieszyć z jego wykonaniem. Planuję żeby mniej więcej za miesiąc mieć to skończone wszystko. Potem zajmować się jakimiś poprawkami, bugami.

Jak wygląda projekt po tygodniu pracy

Na razie nie mam zrobionego praktycznie niczego oprócz prostego szablonu głównej strony. Tworzenie szablonu opieram o framework Bootstrap. Jest to według mnie wygodne narzędzie. Nie muszę się przynajmniej męczyć z klepaniem CSSa i zająć się tylko tworzeniem contentu strony. Wszystko jak na razie jest robione na sztywno. Dużo czasu zajęło mi wyszukiwanie odpowiednich ikonek, znalezienie odpowiedniego obrazka zajmowało trochę czasu. Ważne że projekt idzie do przodu 🙂

Jeśli kogoś interesuję mój kod jaki wykonałem może go ujrzeć Githubie

Dodatkowo podam swój profil Daj Się Poznać: Zobacz

Wpis jest realizowany w ramach konkursu Daj się Poznać.

Dodaj komentarz