Pisanie zawartości stron na konkurs Daj Się Poznać

Pisanie zawartości stron na konkurs Daj Się Poznać

Trzeci tydzień za nami, a prace idą strasznie powoli, w tym tygodniu nie miałem zbytnio czasu na programowanie, głównie zaliczenia sprawdzianów przed świętami i zaliczenia zaległe lub poprawy. Ten tydzień nie należał do tych gdzie siedziałem non-stop kodując. Ale ważne że prace nad stroną idą do przodu.

Co udało się zrobić w tym tygodniu

Dodałem posta na Forum Pasja Informatyki, do kodu dostałem wiele uwag, według mnie to dobrze. Przynajmniej będę mógł poprawić swój kod. Niestety nie chciałem się zbytnio denerwować i niepotrzebnie wypalać, bo już pisanie kodu PHP nie sprawia mi takiej przyjemności jak przedtem. Było dużo rzeczy których jeszcze problemu nie rozwiązałem, ale tym zajmę się w tym tygodniu. Uczę się teraz nowego języka Pythona który według mnie jest najlepszym językiem jaki poznałem jak na razie. Ale teraz do rzeczy. W tym tygodniu na prace nad stroną przeznaczyłem mniej więcej około 4h, jest to bardzo mało. Muszę się streszczać jeśli chcę zdążyć przed końcem zakończenia konkursu. Uważam że jest to obecnie niemożliwe, zbyt wiele rzeczy trzeba dodać, poprawić lub zmodyfikować. Wszystko co w tym tygodniu zrobiłem to zawartość stron HTML, między innymi formularze, tabelki i inne. Stworzyłem tak na sztywno na razie: profil usera i jego edytowanie, tworzenie grup i stron, ustawienia oraz zapisane linków. Trochę zmieniłem stronę, gdy użytkownik jest zalogowany przegląda on pliki z katalogu user, w przeciwnym wypadku jest on przekierowywany na index.php w katalogu głównym.

Mark Zuckerberg w 2 tygodnie stworzył pierwszą wersję Facebooka, my tak naprawdę w 3 tygodnie nie stworzyliśmy nic.

Co w następnym tygodniu

Jeszcze do końca nie wiem, postaram się zrobić jak najwięcej się da. W szkole są rekolekcje, sprawdzianów nie ma, raczej wolny tydzień się zapowiada. Mam zamiar obsłużyć kod który napisałem w tym tygodniu np. ustawienia profilu. Postarać się wykonać mechanizm dodawania postów oraz postaram się zacząć tworzyć system wiadomości pomiędzy użytkownikami.

Wyniki po 3 tygodniach pracy: Zobacz kod Github

Aktualny kod: Zobacz kod Github

Wpadnij także na facebooka: https://www.facebook.com/thepatrykoooweb/

Dodaj komentarz