Czwarty Tydzień Prac nad Social Site

Czwarty Tydzień Prac nad Social Site

Cześć, mamy dzisiaj piątek weekendu początek :). Ja zakończyłem pracę nad projektem open-source Social Site w tym tygodniu. Poświęciłem jej trochę czasu. Udało się zrobić sporo więcej niż przez ostatni tydzień. Strona powoli zaczynać przybierać na formie. Napisaliśmy dużo kodu PHP strony, dzięki czemu user może się mniej więcej swobodnie przemieszczać.

Co udało się zrobić w tym tygodniu w Social Site

Bardzo dużo, strona powoli zaczyna nabierać prawdziwego wymiaru. Mamy już skończone na pewno zapisywanie linków, usuwanie itp. Jedną z rzeczy jaką zmieniłem było stworzenie folder content, gdzie umieszczam zawartość stron która się zmienia i nie jest stała. Dodałem klasę Success która będzie informować użytkownika o tym że udało mu się wykonać coś poprawnie na stronie np. dodanie linka do zapisanych. Oprócz tego rozwinąłem system rejestracji. Gdy user się zarejestruje przekieruje go na stronę z podziękowaniem za rejestracje. Pozwoli mu się na spokojnie zalogować. Oprócz tego zacząłem używać namespace, nie było to proste ale się trochę nauczyłem z tego korzystać. Stworzyłem klasę User gdzie będą się mieścić prawie wszystkie operacje usera co robi w folderze user.

Czego się nauczyłem?

Nauczyłem się używać Namespace, czyli przestrzeni nazw. Nie był to temat prosty żeby go ogarnąć, lecz z pomocą przyszła dokumentacja PHP i niezawodne forum pasja informatyki, na które zawsze mogę liczyć w trudnych sytuacjach. W planach jest jeszcze ogarnięcie Composera i PSR-4. Gdy to będę umiał już użyć, to w końcu pokonam niechęć do tego narzędzia. Nie przepadam za nim, być może nie natrafiłem na poradnik który mi wytłumaczy porządnie do czego te narzędzia służą.

Plany na następny tydzień

Plan jest krótki i przejrzysty ogarnięcie systemu zapraszania użytkowników oraz stworzenie czatu. Chciałem się tym zająć gdy wykonam posta na bloga i zrobię aktualizację. Żeby zobaczyć efekt mojej pracy przed i po wykonaniu tego zadania. Mam nadzieję że moje problemy rozwiąże kanał na youtube HowCode. Jest to kanał, który tworzy różne projekty m.in własny serwis podobny do facebooka, własny youtube i wiele wiele innych rzeczy.

Aktualny kod: Zobacz kod Github

Wpadnij także na facebooka: Wbijaj

Dodaj komentarz