9 tydzień prac nad Social Site

9 tydzień prac nad Social Site

Mija już 9 przedostatni tydzień prac nad moim projektem Social Site. Już się Cieszę że jest to już moja końcówka, jednocześnie widzę ile nowych rzeczy nauczyłem się tworząc ten projekt.

Co zostało wykonane w tym tygodniu?

Jak widać małymi kroczkami coś przybywa w projekcie, nie jest tego dużo, ale zawsze coś. Z większych rzeczy została dodana wyszukiwarka, oraz pokazywanie kto z kim jest znajomym.

Wyszukiwarka jeszcze nie działa tak jakbym jeszcze chciał. Muszę jeszcze do tego dodać sortowanie np. jeśli użytkownik chce wyszukać strony to niech nie pokazują mu się grupy.

Podzieliłem sobie podstrony kto jest z kim znajomym na moi znajomi i znajomi tego użytkownika. Myślę że to można by było wykonać trochę lepiej w jednym pliku, ale nigdy nie osiągniemy perfekcjonizmu. Bo zawsze znajdzie się coś co będzie można poprawić.

Po części zrezygnowałem z AJAXA w lajkowaniu postów i chyba jeszcze z czegoś bo już nie pamiętam, niestety strona będzie się za każdym razem odświeżać. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, problem leżał w tym że nie wiedziałem co trzeba podmienić gdy post zostanie polubiony.

Gdy korzystamy np. ze strony na telefonie i rozsuniemy menu pojawią się nam podpowiedzi co dane ikonki mają za zadanie.

Dodano także ikonki na sidebarze z lewej strony.

W tym tygodniu zacząłem kombinować jak zmienić format daty np. Post dodano 2 dni temu, Post dodano 3 godziny temu, żeby nie było widać daty i godziny kiedy post dodano tylko było to trochę sformatowane.

Co w ostatnim tygodniu?

Jeszcze do końca nie wiem, chcę poświęcić ten czas jak najbardziej efektywniej na ostatnią finalną wersję mojego projektu.

Cele dodać paginację czyli stronicowanie, jeśli się uda poprawić to wyświetlanie dat. No i przydało by się dodawanie tych zdjęć bo jako portal społecznościowy to musi mieć jakieś zdjęcia przecież.

Śledź mnie na Facebooku https://www.facebook.com/thepatrykoooweb/

Kod Github: https://github.com/ThePatrykOOO/SocialSite

Zmiany w tym tygodniu: https://github.com/ThePatrykOOO/SocialSite/commit/48428e1401fd672fe258c1a756c439028c27975c

Dodaj komentarz