Jak zmienić szablon Facebooka i kolor YouTuba

Jak zmienić szablon Facebooka i kolor  YouTuba

Witam, niestety wielu ludzi którzy spędzają dużo czasu na facebooku lub youtubie mogą denerwować białe kolory. Ustawienie ciemnych pozwoli nam zaoszczędzić wzrok. Ustawienie tego jest banalne proste. Dla przykładu używam przeglądarki Chrome, która według mnie jest najlepszą dostępną przeglądarką obecnie na rynku.

Jak ustawić ciemny kolor na Youtubie?

Wtyczka nazywa się Dark Skin for Youtube™. Przechodzimy pod ten link, kliknij przycisk dodaj do Chrome, nasz szablon powinien być już zainstalowany. W prawym górnym rogu pojawiła się ikonka wtyczki, jeśli ją klikniemy od razu szablon zmieni się na domyślny. Jeśli mamy zainstalowanych wiele wtyczek warto ją ukryć, jak to zrobić? Kliknij  prawym przyciskiem myszki w górnym oknie na ikonkę wtyczki, mamy tam opcję ukryj w menu chrome. Wtyczka została ukryta. Niestety mamy do wyboru tylko jeden szablon na youtubie. Wtyczka do Facebooka, jest trochę bardziej rozbudowana.

Jak zmienić szablon na Facebooku?

Wtyczka nazywa się Zmiana koloru na Facebook ™. Przechodzimy pod ten link, gdy przejdziesz, kliknij przycisk dodaj do chrome. Wtyczka nasza zostanie zainstalowana. W prawym górnym rogu pojawiła się ikonka wtyczki. Jeśli klikniemy w nią mamy tam wiele dostępnych opcji. Nie liczyłem ile jest tam dostępnych szablonów, ale stwierdzam że jest ich ponad 30. Każdy może sobie wybrać do koloru, do wyboru. Jeśli uważasz że żaden szablon ci się nie podoba, możesz stworzyć własny. Można stworzyć swój własny podstawowy szablon do facebooka,, w kilka sekund, może przesadziłem ale w 2 minuty jesteś w stanie zmienić kolory swojego ulubionego portalu społecznościowego.

Wtyczka Stylish

Jak widzisz nie jest to wcale trudne. Jeśli chcesz zmienić szablon na swojej innej stronie, do której nie ma wtyczki, możesz zainteresować się taką wtyczką jak Stylish, niestety tutaj potrzebujesz już trochę wysilić się większą wiedzą, bo tutaj musisz umieć CSS i tutaj raczej podstawy nie wystarczą. Możliwości już ta wtyczka daje nam większe bo możemy zmienić wygląd strony tak jak nam się podoba np. czcionki, kolory, położenia elementów itd.

Dodaj komentarz