Dlaczego powinieneś mieć własną stronę internetową?

Firma bez strony internetowej jest jak komputer w dzisiejszych czasach bez internetu.
Jeśli zgodzisz się z moim stwierdzeniem, możesz przejść do przeczytania dalszej części artykułu. Powodem napisania tego blog posta, jest uświadomienie przedsiębiorcy, że strona internetowa w jego biznesie jest "must have", czyli konieczna. Podobnie jak promowanie swojej firmy w internecie za pomocą Social Mediów. Większość firm ma już pozakładane strony na Facebooku, gdzie gromadzą swoich klientów i informują o nowinkach w swojej firmie. Chciałbym przedstawić Ci kilka powodów i rozwiać obiekcje z dotyczące stron internetowych.

Za dużo to kosztuje

Obecnie wykonanie strony internetowej, to nie jest jakaś mocno skomplikowana sprawa, tym bardziej że istnieją narzędzia, dzięki którym każdy, kto trochę potrafi obsłużyć komputer lub telefon jest w stanie stworzyć własną stronę internetową. Okej załóżmy, że wykonanie strony wyniosło Cię 1000 zł, niech trafi na twoją stronę miesięcznie 10 klientów, którzy zapłacą Ci 100 zł, ci klienci wcześniej cię nie znali, trafili na twoją stronę dzięki ruchu z Google. Pewnie nigdy byś tych klientów nie pozyskał, a tak w prosty sposób jesteś w stanie zwiększyć swoją sprzedaż w firmie. Jak widzisz po miesiącu koszty strony się zwracają.

Duże koszty utrzymania

Koszty, jakie ponosimy, aby utrzymać strony www są bardzo niskie. Pod prostą stronę internetową wystarczy zakupić tylko hosting + domenę. Koszt hostingu to około 50-60 zł rocznie. Koszt domeny około 15 zł w pierwszym roku, przedłużenie około 80 zł. Co rok musisz ponosić koszty utrzymania strony internetowej na poziomie około 150 zł, wydaje mi się, że nie jest to dużo.

Nie będę umieć jej obsłużyć

Istnieje taki system jak Wordpress, który w prosty sposób pozwala zarządzać swoją witryną. Nie musisz znać żadnego języka programowania aby móc umieszczać i edytować treść na swojej stronie internetowej. Zawsze możesz poprosić mnie lub jakiegoś znajomego aby zmienił treść na twojej stronie.

Za dużo pracy

To zależy od wielkości zlecenia. Prosta strona wizytówka jest wykonywana w ciągu kilku/kilkunastu godzin. Jesteśmy w stanie postawić całą stronę internetową od zera. Przygotowanie tej strony na której właśnie się znajdujesz wraz z napisaniem treści zajęło mi około 3-4 godzin, dużo? Wystarczy, że znajdziesz swoją strony swojej konkurencji i będziesz się wzorować na ich działaniu, w ciągu jednego wieczora możesz wymyślić koncepcję swojej strony, a ja postaram się ją wdrożyć następnego dnia.

Mam wystarczającą ilość klientów

Skupmy się tylko na rynku polski. W Polsce żyje prawie 40 milionów mieszkańców. Z czego prawie 70% korzysta z Internetu. Marnując taką okazję automatycznie tracisz pieniądze, owszem nie każdy użytkownik internetu zostanie twoim potencjalnym klientem, ale w ten prosty sposób jesteś w stanie zwiększyć sprzedaż w swojej firmie o kilka lub nawet kilkanaście procent.   Mam nadzieję, że tym wpisem przekonałem Cię do założenia własnej strony www. Jeśli potrzebujesz profesjonalnego wykonawcy możesz odezwać się do mnie mailowo lub telefonicznie.

Patryk Filipiak

Programista, Freelancer, Przedsiębiorca - Pomaga budować biznesy innym ludziom oraz próbuje z sił z własnymi produktami czy usługami.